Centrum Rozwoju Regionalnego w Braniewie
Inkubator Przedsiębiorczości

Jeżeli rozwijasz swój projekt, budujesz go od początku, czy też masz świetny pomysł. Skontaktuj się z nami. Centrum Rozwoju Regionalnego w Braniewie- Inkubator Przedsiębiorczości obejmuje swoim patronatem innowacyjne projekty, zaszczepiające pierwiastek przedsiębiorczości.

 

 

Biznes Junior- Braniewo 

 

Biznes Junior to projekt pobudzenia przedsiębiorczości i kreatywności u najmłodszego pokolenia. Celem projektu jest wykorzystanie drzemiącego w młodzieży potencjału. Szerzenie idei przedsiębiorczości oraz poszerzanie wiedzy o ekonomii i biznesie. Pomysłodawcą projektu jest Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto.

Projekt szybko zdobył popularność i uznanie, dzięki czemu obecnie jest realizowany już w 20 miastach w całej Polsce! Jednym z nich zostało Braniewo. Zajęcia "Biznes Junior" odbywają się w Centrum Rozwoju Regionalnego Inkubator Przedsiębiorczości, znajdującym się przy ulicy Botanicznej 11.

Są one przeznaczone dla dzieci z klas 4-6. W Inkubatorze Przedsiębiorczości dzieci znajdą komfortowe warunki do nauki i spędzania czasu oraz przede wszystkim kompetentny zespół fachowców ze świata biznesu i nie tylko. Zajęcia prowadzone są przez członków  Fundacji Olimp, której jednym z działań statutowych jest wspieranie organizacyjne różnych form aktywnych zajęć pozaszkolnych.

Poprzez zajęcia pobudzające kreatywność i rozwijające gry zespołowe, dzieci poznają podstawy ekonomii, finansów i szeroko rozumianego otoczenia biznesu. Projekt obejmuje 4 spotkania: kreatywność, pieniądze i oszczędzanie, przedsiębiorczość. Projekt kończy się rozstrzygnięciem konkursu pt: „Moje pierwsze Przedsiębiorstwo”, kiedy to uczniowie, w parach lub osobno, zaprezentują swoje pomysły na własne przedsiębiorstwo, oraz jego realizację.

 

W lutym 2016 roku zakończyła się I Edycja Biznes Juniora, w której udział wzięły trzy klasy: